Odată cu încălzirea vremii, potrivit specialiștilor, riscul infecțiilor digestive crește considerabil. În acest context, doamna Margarita Surlari, medic gastroenterolog, șefa secției Hepatologie din cadrul SCM „Sfânta Treime”, subliniază importanța vitală a măsurilor de prevenție împotriva acestor patologii.
Astfel, igiena riguroasă, siguranța alimentară, dar și depozitarea corectă a alimentelor la frigider pot contribui decisiv la prevenirea bolilor diareice și a intoxicațiilor alimentare.
Echipa SCM „Sfânta Treime” vă îndeamnă să aveți grijă de sănătatea dumneavoastră și a celor apropiați, respectând regulile simple, dar esențiale, prezentate în video!


















































