Oricine poate salva o viață! Tinerii din Capitală au învățat manevrele de resuscitare alături de medicii SCM „Sfânta Treime”
De Ziua Internațională a Medicinei de Urgență, consemnată în data de 27 mai, specialiștii IMSP SCM „Sfânta Treime”, împreună cu Societatea de Medicină de Urgență și Calamități din Republica Moldova, au transformat parcul „Fiii Patriei – Sfântă Amintire” din sectorul Rîșcani într-un adevărat centru de instruire în aer liber.Vezi detalii →







































