1-31 mai — Luna Națională de Profilaxie a Bolilor Diareice Acute (BDA), a Intoxicațiilor Alimentare și a Holerei
Odată cu încălzirea vremii, potrivit specialiștilor, riscul infecțiilor digestive crește considerabil. În acest context, doamna Margarita Surlari, medic gastroenterolog, șefa secției Hepatologie din cadrul SCM „Sfânta Treime”, subliniază importanța vitală a măsurilor de prevenție împotriva acestor patologii.Vezi detalii →








































